Bidenova administrativa chce zavést 30% daň z elektřiny

Horký brambor: Bidenova administrativa prosazuje zavedení 30% daně na elektřinu používanou pro kryptominaci. Bílý dům říká, že další účet je důsledkem poškození životního prostředí těžbou kryptoměn, vysokých cen energií a nedostatku výhod.

Rada ekonomických poradců Bílého domu (CEA) v online článku navrhla spotřební daň z těžby digitálních aktiv (DAME) pro rozpočet na fiskální rok 2024. Uvádí se, že daň se týká nákladově-ekonomických a ekologických aspektů současné těžby kryptoměn. praktiky. . Daň bude zavedena ve fázích během tří let, počínaje 10 % v příštím roce, poté se zvýší na 20 % a nakonec na 30 %. Očekává se, že za deset let vygeneruje přibližně 3,5 miliardy dolarů.

CEA chce daň zavést, protože „prozatím krypto-těžební společnosti nemusí platit plné náklady, které uvalují na ostatní, pokud jde o místní znečištění životního prostředí, energii a dopady zvýšených emisí skleníkových plynů na klima“. . »

Bílý dům upozorňuje na zprávu New York Times, která říká, že množství energie spotřebované 34 největšími kryptominačními operacemi se rovná energii spotřebované okolními 3 miliony domácností. Dodává, že množství elektřiny použité pro kryptominaci ve Spojených státech v roce 2022 bylo stejné jako množství použité k napájení všech domácích počítačů nebo bytového osvětlení v zemi.

Příspěvek dále uvádí, že spotřeba energie spojená s kryptominací má negativní důsledky pro životní prostředí, kvalitu života a elektrickou síť. Znečištění z výroby elektřiny navíc neúměrně ovlivňuje oblasti s nízkými příjmy a barevné komunity.

Yahoo News poznamenává, že ostatní průmyslová odvětví, která využívají hodně elektřiny, jako jsou chemikálie a ocel, nejsou za svou spotřebu elektřiny zdaněna. Bílý dům uvedl, že je to proto, že tato odvětví jsou životně důležitá pro ekonomiku, poskytují pracovní místa a další potřeby, zatímco volatilní kryptoměny by mohly představovat riziko pro finanční systém. „Spolu s výhodami [of cryptomining] nebyl plně zdokumentován, existují obavy z rizik pro finanční stabilitu a určitě obavy z ochrany životního prostředí, uvedl Bílý dům.

Vlády mnoha zemí sdílejí obavy USA z ekologických a jiných problémů vyplývajících z kryptominace. Čína to zakázala v roce 2021 – čímž se USA staly novým světovým lídrem v těžbě – stejně jako osm dalších zemí. Jinde nyní několik amerických států omezuje kryptominaci nebo za tuto praxi účtuje vyšší ceny elektřiny.

Objevte zprávu z tohoto měsíce (titulky ve francouzštině), vyhraje AI proti mistrům světa ve hře Go? :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *