Chlubí se tím, že propustil zaměstnance, který v jeho firmě pracoval pouhé 4 dny, a brzy přijde kritika!

Tento generální ředitel doufal, že lidé budou jeho rozhodnutí tleskat, ale nebylo tomu tak.

Generální ředitel této společnosti tuto reakci svého publika nečekal.

Přestože ve svém oboru nemá konkurenty, mnozí chtějí konkurovat LinkedIn. Profesionální sociální síť je pro hledání práce velmi užitečná, ale neomezuje se jen na to. Ve skutečnosti ji mnoho podnikatelů používá k vyprávění svých podnikatelských příběhů nebo k chlubení se pokrokem, kterého ve svém oboru dosáhli. Tentokrát mluvíme o generálním řediteli, který se chlubil tím, že propustil zaměstnance, který v jeho firmě pracoval jen 4 dny.

Nejedná se o ojedinělý nebo typický případ, jak se často stává. Ve skutečnosti jeden indický obchodník propustil téměř všechny své zaměstnance a pak si z nich dělal legraci, což zanechalo mnoho přání a bylo široce kritizováno.

Tentokrát generální ředitel společnosti nebyl vystaven tak tvrdé kritice. Pravdou však je, že mnozí poukazovali na negativní způsob, jakým se k problému postavil, místo aby hledal přesvědčivou alternativu pro všechny. Podívejme se na důvody propuštění a na to, jak bylo zdůvodněno.

Důvody propuštění

Drew Himmel, generální ředitel Fireside, se podělil o své zkušenosti na LinkedIn, když pracoval v jiné americké společnosti PCR. Vysvětlil, že jednoho ze svých zaměstnanců musel propustit jen 4 dny po nástupu do firmy.

“Jednoho ze svých zaměstnanců jsem propustil 4 dny poté, co nastoupil do společnosti. Nebylo to snadné rozhodnutí, ale bylo to důležité.”

Pracovní kultura v této společnosti měla podle generálního ředitele jeden klíčový faktor. Proto si cenili nejen talentu, ale také toho, že lidé, kteří firmu tvořili, byli skutečně laskaví, což je v podnikání zásadní. Byla to velmi malá společnost s pouhými 12 zaměstnanci, takže bylo důležité, aby v ní vládla velmi dobrá pracovní atmosféra a zároveň to bylo něco, co se dalo snadno ovládat. To je důvod, proč podnikatel vysvětluje:

“Takže když jsem slyšel, že dotyčný zaměstnanec tvrdě nadával mladšímu členovi našeho týmu, musel jsem ho vyhodit. Tohle není kultura, kterou vytváříme.”

Přestože se generální ředitel chlubil, že z tohoto důvodu hájil jiného zaměstnance, mnoho lidí v dopise upozorňovalo na aspekty a nesrovnalosti. Na jedné straně se někteří domnívají, že to není správný způsob, a že si s ním mohli promluvit o samotě, aby upravili jeho chování a nasměrovali tak své postoje k jeho kolegům. Jiní tvrdí, že ve společnosti, která si váží laskavosti, není hezké vyhodit někoho, kdo potřebuje práci, bez předchozího zprostředkování.

“V jedné místnosti můžete mít nejchytřejší lidi, ale pokud nemohou pracovat jako tým, nebude to fungovat.”

Kritika proti němu je jasná: bylo by důležitější si se zaměstnancem promluvit a pochopit, co se děje a proč dělá to, co dělá, než ho skutečně vyhodit. Mnozí poukazovali na to, že jde o příběh, z něhož bychom se neměli učit. Na druhou stranu, i přes kritiku, mnoho dalších uživatelů souhlasilo s jeho verzí faktů a chválili jeho intenzitu a zdůrazňovali, že je to způsob, jak udržet dobrou atmosféru ve společnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *