Boj proti desertifikaci je pevným závazkem čínské vlády.
Pro některé je Čína první světovou velmocí a pro jiné druhou světovou velmocí, ale jasné je, Je to jeho ekonomická a politická síla O tom není pochyb. To není překvapivé, protože jeho ekonomický systém mu umožnil během několika let dosáhnout bezprecedentní úrovně rozvoje. Z tohoto důvodu můžeme vidět Čínu, která vede v oblasti robotiky nebo s úžasnými projekty, jako je vypuštění rakety na Měsíc. Jedním z jeho gigantických a atraktivních projektů je jeho práce Zalesňování zelených ploch Co asijský gigant dosahuje a o tom si dnes budeme povídat.
Tohle je velká zelená zeď. Čína se zavázala ukončit… Desertifikace Která už léta zametá rozsáhlé oblasti a vrhá zemi do nejtemnější tváře klimatických změn. Proto si to vysvětlíme Prostředky, které Čína používá k překonání tohoto jevu : Největší projekt zalesňování na světě.
Čína se zaměřuje na obnovu lesů
Velká část Číny leží v jedné z nejsložitějších pouští na světě. Poušť Gobi, jejíž expanze je již léta jedním z hlavních zájmů Číny. V roce 1978 se vláda země rozhodla realizovat nejambicióznější projekt zalesňování v dějinách lidstva s cílem… Zastavit a oživit velkou část lesů v zemi. Navíc to ukončí neustálé písečné bouře, které zasahují i do hlavního města země.
Absorpcí 5 % čínských emisí od začátku projektu podle ekologických operací se čínskému plánování podařilo oživit více než 66 000 stromů po celé zemi a vytvořit obří zeď, jejíž dopady jsou prozatím pozitivní. Tato velká zelená stěna se rozprostírá přes 4 500 kilometrů Umožnilo to pozoruhodnou obnovu biosféry.
Nyní Afrika napodobuje toto hnutí v boji proti desertifikaci v různých zemích, jako je tomu v Senegalu.
Celkem :
- Jde o největší proces dezertifikace, kterému svět čelí.
- Čína je země, jejíž rozloha pokrývá velkou poušť.
- K zastavení jeho expanze bylo rozhodnuto bezprecedentní zakázkou, která je největší zalesňovací operací na světě.
- Čína ztrácí velkou oblast svého území pro poušť, a proto byl zahájen projekt Velké zelené zdi, který se realizuje od roku 1978.
- Cílem projektu je zpomalit expanzi pouště Gobi vytvořením velké hradby stromů dlouhé více než 4500 kilometrů.
- Tento proces má zatím obrovský úspěch, ale stále se posouvá kupředu.
- Lesní plochy se výrazně zvětšily.
- Je také naděje, že se na louky a lesy vrátí velké plochy plodin.
Zdá se však, že ne všichni toto opatření obhajují. Podle National Geographic to může být horší než léčba a desertifikace by mohla pokračovat, jak bude pokračovat. Stromy budou umírat kvůli nedostatku neustálé péče ze strany lidí.
Bez ohledu na to jsou současné výsledky v mnoha ohledech pozitivní a mají příznivý vliv na zdraví lidí obývajících asijského obra.
Pohodlně se usaďte a objevte vývoj počtu smartphonů prodaných touto značkou v průběhu času ve videu níže:
