C+charge Crypto

Otázka, které kryptoměny jsou šetrné k životnímu prostředí, je častým dotazem jak investorů, tak i zájemců o kryptoměny. Na tuto otázku odpovídáme v této příručce z obou úhlů pohledu.

V posledních letech se dopad kryptoměn na životní prostředí snížil díky vývoji a úspěchu mnoha alternativ k bitcoinu – „altcoinů“ – které spotřebovávají méně elektřiny a nespoléhají se na těžbu – a tržní hodnota kryptoměny oprávněně vzrostla. výsledek. Pokud tedy chcete investovat do zelené kryptoměny, najděte našich 5 nejlepších v tomto článku!

C + Charge

C + Charge je kryptoprojekt, který si klade za cíl podpořit přechod od fosilních paliv k elektromobilům (EV) nabízením odměn řidičům elektromobilů ve formě uhlíkových kreditů a tím, že řízení elektromobilů bude pohodlnější a efektivnější. Odměny zvané Goodness Nature Tokens (GNT) jsou podpořeny ověřenými uhlíkovými kredity a lze je snadno získat nabíjením elektromobilů. Mobilní aplikace C+Charge poskytne řidičům elektromobilů užitečné informace, jako je nejbližší nabíjecí stanice a informace o ceně.

Ceny nabíjení budou jednotnější a projekt již navázal partnerství s Perfect Solutions Turkey, což znamená, že provozuje 20 % nabíjecích stanic v zemi. Za nabíjení budou řidiči platit tokeny CCHG, které jsou aktuálně v první fázi předprodeje. Cena CCHG v dalších fázích poroste a ve čtvrté a poslední fázi dosáhne 0,0235 USD. Předprodej je omezen na 6,6 milionu USD a tokeny nemají žádné rozhodné období. Pro více informací si zájemci mohou přečíst whitepaper nebo se připojit ke skupině Telegram.

Impt.io

Impt.io

IMPT je dalším oblíbeným projektem, který v poslední době mezi investory do kryptoměn dělá vlny. Své první předprodejní kolo spustil 3. října 2022. IMPT je aktuálně ve druhém předprodejním kole a od spuštění již vybral přes 11 milionů dolarů. Ve skutečnosti je tento ekologický projekt kryptoměny dalším projektem, který je třeba pozorně sledovat.

IMPT.io je jedinečný projekt, protože uživatelům nabízí řešení, jak sledovat a snižovat svou uhlíkovou stopu a přitom vydělávat NFT.
IMPT také spolupracuje s velkými značkami jako Zara, Asos, Givenchy atd. Uživatelé tak mohou získat uhlíkové kredity při každém nákupu. Uhlíkové kredity jsou tokenizovány ve formě NFT, které se objevují v decentralizované účetní knize, aby byla zajištěna transparentnost a sledovatelnost. S jediným cílem vytvořit zelenější planetu je IMPT kryptoměnou, do které se vyplatí investovat.

Ethereum (ETH)

Ethereum se konečně posouvá k Proof of Stake Ends

Ethereum je známá blockchain síť, která nabízí funkcionalitu chytrých kontraktů a je široce používána vývojáři decentralizovaných aplikací (dApp). Nedávno přešla na mechanismus konsenzu Proof-of-Stake (PoS), který výrazně snížil spotřebu energie a emise CO2.

Tato změna byla umožněna odstraněním potřeby těžit tokeny a umožněním uživatelům sítě stát se validátory pomocí jednoduchých zařízení. Mechanismus PoS snížil energetické potřeby Etherea o 99,95 %, uvádí web Ethereum. To spolu se snadností stát se validátorem dělá z Etherea zelenou a dostupnou možnost pro kryptoprůmysl.

Rozdělit (XCH)

Těžba kryptoměn Chia podněcuje 500% skok v prodeji Adata SSD, varování od společnosti Galax

Chia je zelená energetická kryptoměna, která si v poslední době získala pozornost díky svému jedinečnému mechanismu konsensu zvanému „Proof-of-Space-and-Time“. Na rozdíl od jiných kryptoměn, které využívají energeticky náročnou těžbu, Chia zabezpečuje svůj blockchain využitím nevyužitého úložného prostoru na pevných discích a discích SSD účastníků sítě. Tento přístup využívá pouze 0,16 % roční spotřeby energie bitcoinů.

Chia’s blockchain funguje tak, že vytváří 100GB grafy naplněné hashe na úložných zařízeních a plot, který je nejblíže hash nového bloku, vyhrává blok a související odměnu. Tvůrce Chia Bram Cohen dokonce zveřejnil recenzovanou zelenou knihu, která podrobně popisuje environmentální přínosy mechanismu konsenzu sítě, propůjčuje projektu důvěryhodnost a činí z Chia zelenou krypto, kterou je třeba následovat.

Mnohoúhelník (MATIC)

Polygon Matic

Polygon je mnohými považován za jednu z nejekologičtějších kryptoměn v blockchainovém průmyslu díky své nízké spotřebě energie. Síť funguje na základě konsenzuálního mechanismu proof-of-stake (PoS), který využívá pouze asi 0,00079 TWh elektřiny ročně, ve srovnání s 35–140 TWh pro bitcoiny.

Kromě energetické účinnosti učinil Polygon také kroky k udržitelnosti uvedením svého „Zeleného manifestu“. Síť se zavázala, že se do roku 2022 stane uhlíkově neutrální a vyčlenila 20 milionů dolarů na kompenzaci své uhlíkové stopy nákupem a splacením uhlíkových kreditů. Projekt také navrhuje pomoci partnerským společnostem kompenzovat jejich vlastní uhlíkovou stopu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *