Velikost tohoto reaktoru je upřímně neuvěřitelná.
Energie z fúze je blíž než kdy jindy. Minulý týden byl úspěšně testován největší jaderný fúzní reaktor na světě. Jaderná technologie se postupem času osvědčila jako jeden z nejlepších zdrojů jaderné energieObnovitelná energie Protože je opravdu silný. To je důvod, proč některé společnosti, jako je Microsoft, spoléhají na jadernou energii, protože je jediná schopná dodávat energii do výkonných datových center společnosti. Jiní, jako Bill Gates, sázejí na další obnovitelné energie budoucnosti, ale pravda je, že hodnota jaderné energie je v přechodu do světa obnovitelných energií. Stalo se to potřebnější než kdy jindy.
Japonsko a Evropská unie tak spojily své síly, aby postavily fúzní reaktor, který by mohl být zásadní pro budoucnost všech zemí tím, že poskytne…Čistá, bezpečná a rychlá energie doma.
Pojďme se blíže podívat, co je reaktor JT-60SA Největší fúzní reaktor na světěMusí to ukázat.
Úspěšné testy v největším fúzním reaktoru na světě
JT-60SA je největší provozní reaktor na světě. ITER ve Francii ji překonal, ale stále je ve fázi testování a neočekává se, že vstoupí v platnost. Před několika lety. I když je tedy JS-60SA stále ve fázi testování a zůstane tak i další dva roky, vidíme, že Základní funkci plní bez problému.
Podle vyjádření magazínu Science je reaktor připraven k použití a plní svou funkci. Navíc se potvrdilo, že používá relativně levné materiály, přičemž klíčem k fúzi je vodík a deuterium, a nikoli tritium, jak je u tohoto typu technologie obecně zvykem. Z velké části proto Získávání drahých materiálů. Je však efektivnější při výrobě energie, ale je radioaktivní, což přináší určité problémy.
Vzhledem ke své velikosti je reaktor vysoký 15,5 metru (oproti 31 metrům u ITER) a pojme až 135 metrů krychlových plazmy.
Tento reaktor je prvním přístupem na pomoc ITER, největšímu mezinárodnímu fúznímu reaktoru umístěnému ve Francii. Proto je cílem, aby se stal referencí a sloužil jako první přístup V menším měřítku Zjistit, zda se vyrábí dostatek energie, aby se stala nákladově efektivní technologií ve srovnání s jadernými elektrárnami Mnohem tradičnější.