Tato robotická ruka je budoucnost: obsahuje šlachy a svaly, které lze snadno tisknout

Technologie hraje u tohoto typu implantátů velkou roli.

Transplantace brzy udělají kvantový skok | Obrázek: Vytvořte obrázek Bing

Svět robotiky se aktivně snaží zlepšit životní podmínky lidí, kteří utrpěli amputace nebo vážné problémy s končetinami. Nedávno jsme tedy viděli ženu, která znovu získala pohyb v paži díky robotické ruce, což byla obrovská revoluce. Nyní tým vývojářů vynalezl novou ruku, která obsahuje umělé svaly a šlachy, které budou lidem neuvěřitelně snadné používat, až je začnou testovat.

Tuto ruku lze navíc snadno vyrobit, jelikož byla vytištěna pomocí 3D technologie. Proto uvidíme vše, co tento projekt pro vědu nabízí a proč je nutné převratně změnit kvalitu života milionů lidí na celé planetě.

Skutečně inovativní robotická ruka

Věříme, že roboti jsou budoucnost, ale nedokážeme si představit, jak překvapivé budou další její aspekty, jako jsou transplantace orgánů u lidí, kteří podstoupili amputaci. Ztráta končetiny může být ve všech směrech špatnou zprávou, protože nejenom přicházíme o funkční a užitečnou část našeho těla, ale představuje přímou ránu do našeho sebevědomí, ke které se přidávají i naše vlastní problémy. Stav, jako je pocit fantomových končetin.

K vyřešení všech těchto otázek zveřejnil tým z Federálního technologického institutu v Curychu (ETH Zurich podle iniciál instituce) v časopise Nature proces vytváření protetiky, která vypadá revolučně a futuristicky. Především proto, že jej lze 3D tisknout, díky čemuž je dokonale přizpůsobitelný a optimalizuje potřeby pacientů. Jedná se o komplexní protetiku s různými úrovněmi propracovanosti včetně svalů, šlach a vazů speciálně navržených tak, aby vytvořily funkční ruku a umožnily lidem ji bez problémů používat.

Tisk používá pomalu tuhnoucí plasty, které jsou pružnější než jiné a také umožňují odolnost a řadu jedinečných vlastností plastu, které poskytují vynikající výsledky, což znamená, že technologický skok, který můžeme udělat, je skutečně pozoruhodný.

Ke stavbě ruky používáme pomalu tuhnoucí thiolenové polymery. Má vynikající elastické vlastnosti a při ohýbání se vrací do původního tvaru – Robert Kachman z ETH Zurich.

Jakmile si tuto techniku ​​osvojíte, je proces opravdu jednoduchý, protože se při pokusu o vyleštění nepravidelných povrchů používají úpravy plastických polymerů, aby získaly velmi profesionální povrch.

Pohodlně se usaďte a objevte vývoj počtu smartphonů prodaných touto značkou v průběhu času ve videu níže:

YouTube video

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *